31 Ocak 2012 Salı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Maaşı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Maaşları 666 KHK düzenlemesine dahil edilmiştir. Eski adı Sanayi ve ticaret bakanlığı olan kurumdaki uzmanların ve uzman yardımcılarının maaşı artmıştır. Yeni düzenleme ile Bilim ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcısı Maaşı 2700 TL üstü olup duruma ve zamlara göre 3000 civarındadır.

Bilim ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcısı maaşları ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman maaşları hakkında ayrıntılı bilgi ileriki zamanlarda eklenecektir.Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yeniden yapılandırılan bir bakanlık olduğu için uzman ihtiyacını önce kendi içinde çözer, sonra uzman yardımcısı ilanı verir. Bekleyenlere not.

27 Ocak 2012 Cuma

ÖSYM Sözleşmeli Personel, Sınav Uzmanı Maaşı

ÖSYM Sözleşmeli Personel, Sınav Uzmanı Maaşları araştırılmaktadır. Ancak düşük bir miktar olmayacağı düşünülebilir. Güzel bir kadro ve maaşının yüksek olacağı, normal uzmanlardan da fazla olma ihtimali göz önüne alındığında 3500 lira üzeri olduğu tahmin edilebilir.
ÖSYM Uzman Yardımcısı Maaşları için tıklayınız.

-->

kpds şartı 70 dir.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Denetçi Maaşı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı DeStekleme Kurumu denetmen maaşları hakkında ayrıntılı bilgi araştırılmaktadır.
TKDK denetçi maaşı diğer denetçi maaşları ile eşit olacağı düşünülebilir. (666 khk ile)
Ocak 2012 de verdiği ilan ile kamudan atama yapılabilmektedir ve kpds ingilizce şartı 70 dir.


Son duyumlara göre denetmen/denetçi yardımcısı maaşları 3000 lira civarı iken, denetçi maaşlarınında 4000 civarı olması muhtemeldir. Ayrıntılı bilgi kurum aranılarak edinilebilir. Bir bilgisi olan varsa yorum olarak yazarsa diğerlerine de yardımcı olur.

Alım yapacağı lisans bölümleri şunlardır:
ziraat mühendisliği, su ürünleri, gıda mühendisliği, kimya mühendisliği, orman mühendisliği, çevre mühendisliği, inşaat mühendisliği, jeoloji mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, makine mühendisliği, maden mühendisliği, metalürji mühendisliği, balıkçılık teknolojisi, metalürji ve malzeme mühendisliği, jeodezi ve fotogrametri mühendisliği, mimarlık, peyzaj mimarlığı, biyoloji, kimya(fen edebiyat fak), kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisad, ekonomi, ekonometri, maliye, işletme, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, şehir ve bölge planlama, istatistik, halkla ilişkiler ve tanıtım, sosyoloji programlarında ve hukuk, veterinerlik fakülteleri mezunları ve bunlara denklik veren okullar.

Kalkınma Bankası Uzman Yardımcısı Maaşı

Kalkınma Bankası Uzman Yardımcısı Maaşları
Kalkınma Bankası Uzman Yardımcılığı maaşı 2700 TL üzeridir. Son düzenleme ve zamlar ile ocak 2012 Maaşı 3000 TL olduğu tahmin edilebilir.
Kalkınma Bankası Uzman Maaşı ise bu miktarlara 500-700 TL arasında eklenerek bulunabilir.

666 KHK ile tüm uzman yardımcılığı maaşları eşitlenmiştir ve bu eşitlemeye Kalkınma Bankası Uzman Yardımcılığı maaş miktarı da dahildir. Eşit işe Eşit ücret ile maaşları aynı olmuştur.

26 Ocak 2012 Perşembe

İçişleri Bakanlığı İl Planlama Uzman Yardımcılığı Maaşı

Bu yazı 2012 yılına ait. İl planlama Uzman Yardımcılığı 2013 Maaşları için tıklayınız.
İçişleri Bakanlığı İl Planlama Uzman Yardımcılığı Maaşları ocak 2012 itibariyle 2200 TL dir.
İçişleri Bakanlığı İl Planlama Uzman Maaşı ise dereceye göre farklılık gösterir.
İçişleri Bakanlığı İl Planlama Uzman Maaşları Derecelerine göre aşağıdadır.

1. ve 2. Derece İl Planlama uzman maaşı 2800 TL,
3. ve 4. Derece İl planlama uzmanları maaşı 2600 Lira,
Diğer dereceler yaklaşık olarak 2500 TL civarındır.
İçişleri Bakanlığı İl Planlama Uzman Yardımcısı Maaş miktarı 2200 Liradır.

İçişleri Bakanlığı İl Planlama Uzman Yardımcıları ne kadar maaş alıyor? = 2200 TL

21 Ocak 2012 Cumartesi

İçişleri Bakanlığı AB Uzman Yardımcısı Maaşı

İçişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcılığı Maaşı
İçişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Maaşları
İçişleri Bakanlığı Avrupa Birliği biriminde çalışan uzman yardımcıları maaşları 2700-3000 TL arasındadır.
Konu ile alakalı bilgi ve sorularınızı yorum olarak ekleyebilirsiniz.


İçişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı maaşı 2012 yılında zamlanmıştır. Bütün uzman yardımcılarında böyledir.
İçişleri Bakanlığı AB Uzman yardımcısı.

12 Ocak 2012 Perşembe

Halkbank Uzman Yardımcılığı Sınavı Soruları 2012- Çıkmış Sorular

Öncelikle bilmeniz gereken birşey var ki rakibiniz çok fazla.
Geçen yılkı sınava 300 bin kişi girdi ve sınav ücreti veriliyor olması halkbankı başvuran sayısında sınırlama getirmemek için teşvik ediyor. Her ne kadar sınav ücreti üniversiteye aktarılıyor dense dahi gazi üniversitesinin anlaşmalı olduğu banka olduğundan dolayı aralarındaki kar ilişkisini siz düşünün. Alacakları kişi sayısı 200 ve rakip çok fazla, eğer kafanıza koydu iseniz sıkı çalışmanız lazım. Halk Bankası Uzman yardımcılığı maaşları hakkında ayrıntılı bilgiyi sayfamızdan edinebilirsiniz.


Linklerden Halk bank uzman yardımcılı sınavı çıkmış sorular 2008 i ve kazananların kazanma puanını indirebilirisiniz. Herkese başarılar. Allah hakkınızda hayırlısını versin.


_
_
_

Halk Bankası çıkmış soruları 2008 indirmek için tıklayınız.
Halkbank uzman yardımcılığı kaç puanla kazanılır, öğrenmek için tıklayınız.

2011 ve 2009 soruları da yakın zamanda eklenecektir.

9 Ocak 2012 Pazartesi

Maliye Uzman Yardımcısı Maaşı

Maliye Uzman Yardımcılığı maaşları da 666 khk ya tabii düzenlenen maaşlar içinen girer. Maliye bakanlığı uzman yardımcısı kadrosundan atanan uzman yardımcıları maaşı net olarak 2600 liradır. Burada maliye bakanlığı demesi gelir idaresi uzmanlarını yanıltmasın çünkü,gelir idaresi uzmanları ve uzman yardımcıları maliye bakanlığına bağlı olsalar dahi 666 khk kapsamına alınmadı ve aralarında maaş farkı oluştu. Söz konusu 2600 lira ücret "maliye uzman yardımcısı" maaşı için geçerlidir, gelir idaresi uzman yardımcılığı maaşı yalın 1800 liradır.

Çevre ve şehircilik uzman maaşları

Çevre ve şehircilik uzmanı maaşı brüt 3900 liradır ancak kesintilerle birlikte net ellerine geçen miktar 3300 lira olacaktır. 666 KHK ya göre düzenlenen bu maaş miktarından aynı kanun tasarısına göre çevre ve şehircilik uzman  yardımcılığı maaşları da çıkartılabilir.

3 Ocak 2012 Salı

BOTAŞ Uzman Yardımcılığı Maaşları

BOTAŞ Uzman Yardımcısı Maaşı araştırılmaktadır...
BOTAŞ Uzmanları genelde sözleşmeli aldığı ve araziye gönderdiği için genelde yüksek maaşlı olur.
Bizim araştırmamız devam ediyor, bilgiler geldikçe yardımcı olmaya çalışacağız.
Bilgi edinmek için aşağıdaki linkler yardımcı olacaktır:

memurlar.net
ilan.memurlar.net/ilan/16614/
http://www.botas.gov.tr/

Ücret olarak yüksek olduğu için kpss puanı biraz yüksek kapatır ve tayin olayı az olur. Ayrıca özelleştirme aşamasında olabilir, dikkate almak gerekir.

Zabıt Katibi Maaş, Zâbıt katipi maaşları

Sözleşmeli Zabıt Katibi maaşları 1150 civarında seyretmektedir.
Durumuna göre yerine göre iline göre maaşlara ek ücretler verilmektedir.
Kadrolu Zabit katibi maaşları 2011 yılında biraz artmıştır, Kadrolu Zabit katibi maaşları 2012 de de eskisine oranla zamlanmıştır. Sözleşmeli Kâtipliği maaşı ile farkı vardır.

Önlisans mezunu ve lise mezunu arasında fark vardır. genelde 1500 TL civarındadır.
Zabıt katipliğini kazanmak için hızlı yazma kurslarına kesinlikle gitmelisiniz. F klavyede rakip Q klavyeye göre daha az olur. avantajlı olur.
Zabıt katipliği soruları biryerden bulunup çalışılmalıdır. Zabıt katipliği metinleri nereden çıkıyorsa onları kesitirip kelimelere aşina olmak size avantaj sağlar. Bazı zabit katipleri maaş miktarlarını aşağıya yazdım duruma göre farklılık gösteriyor eklemek istediğiniz olursa yorum olarak yazarsanız sevinirim.
sözleşmeli bekar lise meznunu zabit katipi maaşı yaklaşık 1400 lira

2 Ocak 2012 Pazartesi

ÖSYM Bilişim Personeli Maaşı

ÖSYM Sözleşmeli Bilişim personeli maaşları,
ÖSYM Sözleşmeli Bilişim Uzmanı maaşları brüt olarak 5000 TL den fazladır. Yerine ve tecrübesine göre 8000 e kadar çıkmasının nedeni

iş yüklerinin fazla olması ve ağır stres altında çalışmaları. Bu ÖSYM Bilişim uzmanı maaşları brüttür içinden sigorta ve vergi dilimleri çıkartılarak net maaş elde edilebilir.