12 Kasım 2012 Pazartesi

Emniyet Genel Müdürlüğü Teknisyen Yardımcısı Maaşları

Emniyette görevli teknisyen yardımcılarının maaşı 1600-2000 aralığında olabilir. Teknisyen maaşı 2200 civarındadır.
Emniyetin çeşitli teknik işlerini yaparlar yerine göre rahattır yerine göre zordur. Sonuçta polis teşkilatının işleri genelde zordur.
Sorularınız varsa cevaplamaya çalışırız.

Emniyet teşkilatında çalışmayı bugünlerde güvenli görmeyenlerin sayısı az değil.
Aşağıda 50 den fazla yorum oluştu, onları da takip edebilirsiniz.


58 yorum:

 1. Merhaba egm ye elektirik teknisyen yardımcısı alınacakmış bunların görevleri nedir ?

  YanıtlaSil
 2. Merhaba,
  Alınacak teknisyen yardımcıları emniyetin teknik işleri ile uğraşacaklar. Bunlar makineciler için kalorifer tesisatının bakımı, elektrikçiler için bir arıza anında müdahale gibi olabilir. Yeni kurulan sistemleri kablolama, binada yapılacak bir teknik işlemin yapılması gibi olabilir. Çok çeşitli görevleri var.

  YanıtlaSil
 3. merhaba teknisyen yardımcılığı için kölelik diyorlar.ben lise mezunu olarak başvuru yapacam hangi pozisyonda çalışabilirim..

  YanıtlaSil
 4. Teknisyenlik ve teknisyen yardımcılığı birçok kurum için sıkıntılıdır. Zor bir iştir. Kölelik tabiri doğru olabilir. Ancak yerine göre rahat yerleri de var. Kolay bir iş değil sonuçta.

  YanıtlaSil
 5. selam egm de teknisyen yardımcılığı olarak başvurmak istiyorum. ortaöğretim düz lise sansım var mıdır?ve de bi bayana göre bir iş mi neler yapabilirim?????

  YanıtlaSil
 6. Merhaba Elif hanım,
  Açıkcası düz lise için zor olduğunu düşünüyorum. Çünkü teknik bir konuda azçok yetişmiş eleman istiyorlar. Bayanlar içinde nasıl olur bilemedim şimdi.

  YanıtlaSil
 7. merhaba ben istanbulda makina mühendisliği okuyorum.
  ve teknisyen yardımcısı olmak ve sonrasında makina mühendisi olup emniyet teşkilatında makina mühendisliği olmak görevde yükselme sınavı var mı
  ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yok kardeşim. makine mühendisliğine falan almazlar. yükselme sınavını bekleyen 2004 yılından bu yana bekleyenler var... o konuda hiç umudun olmasın. makine mühendisisin diye de el üstünde tutmazlar. baksana üni mezunları bile polis olmaya çalışıyor. hiç girme bu emniyete sivil memur olarak.

   Sil
 8. maaşlar tam olarak ne kadar en az 1600 kesin mi teknisyen yardımcılığında ??

  YanıtlaSil
 9. mrb ismim berkant bende elektrik teknisyen yardımcılığına baş vurdum yukarıdaki açıklamaları okudum teşekkürler peki maaşları nasıl oluyor

  YanıtlaSil
 10. Zaten devletteki en düşük memur maaşı 1600 civarı. Emniyet çalışanları da 1600 den aşağı almayacaktır, devlet memuru sonuçta.

  YanıtlaSil
 11. benim bölüm sıhhı tesisat başvuruyu yaptım tesisat işiyle mi uğraşıcam orda ?

  YanıtlaSil
 12. ama danıştayda devlet ordakilere 1300 veriyolarmış

  YanıtlaSil
 13. Muhtemelen tesisat işiyle uğraşırsınız.


  Danıştay sözleşmeli alıyor, emniyet kadrolu alıyor. Sözleşmelilerin maaşı çok değişken olur.

  YanıtlaSil
 14. iyi günlerr
  mülakat sınavı ankara da mı yapılır yoksa bölge bölge mi yapılır

  YanıtlaSil
 15. Aksi belirtilmedi ise çok bğyğk ihtimalle mülakat süreci Ankarada gerçekleşir.

  YanıtlaSil
 16. iyi günler
  başvuran her aday ankaradaki sınava çağırılacakmı ?

  YanıtlaSil
 17. İyi günler,

  Alacakları sayının maksimum 4 veya 5 katını çağırırlar. Herkesi çağırıp mülakat yapmaları imkansız, binlerce başvuru var.

  YanıtlaSil
 18. Peki şimdi 10 tane yer yazdık tercihde ben eskişehirdeyim ve ilk tercihimide eskişehir yazdım eskişehir için bana öncelik varmı yani ankarada oturanda eskişehir yazdı dielim ama ben eskişehirliyim die bana öncelik varmı yoksa farklı bi atama sistemimi var ?

  YanıtlaSil
 19. acaba herkesi çağırıp bir yazılı sınav yapıptamı sözlü mülakata alacaklar ?

  YanıtlaSil
 20. Kesin olmamakla birlikte tahmini olarak: kpss puanınız ve mülakat puanınızın ortalaması alınarak yapılan sıralamadakilerin tercihleri öncelik olacaktır. Oturduğunuz ilin bir kıstas olarak alınacağını düşünmüyoruz. Emniyet teşkilatı genelde nufüsa kayıtlı olduğunuz ilde çalışmanızı istemez zaten.

  YanıtlaSil
 21. başvuruyu yaptıkta ne zamana açıklanır acaba ?

  YanıtlaSil
 22. Başvurunun açıklanması o egm ' ye girince duyurular bölümündemi yer alıcak k i

  YanıtlaSil
 23. sonuçlar ne zaman açıklanacak bilgisi olan varmı ?

  YanıtlaSil
 24. ben elektirik teknisyen yardımcılıgına basvurdum puanım 74,20 sansım varmı acaba?

  YanıtlaSil
 25. ben elktirik teknisyen yardımcılıgına basvurdum puanım 74,20 sansım varrmı acba?

  YanıtlaSil
 26. ya nie açıklanmadı daha bilen yokmu ne zaman açıklanacak

  YanıtlaSil
 27. sonuçlar açıklandı daha önceden giren varmı mülakata admin ??

  YanıtlaSil
 28. mülakata çağrılan son adaydan sonraki puana sahibim çağrılanlardan biri her hangi bir sebeple gitmezse biz gidebiliyomuyuz saygılar

  YanıtlaSil
 29. Mülakata çağrılma listesinin yedeği olmaz. Listede yoksanız çağrılma ümidine girmeyin. Başka bir yerde kapı açılır inşallah.

  YanıtlaSil
 30. admin kardeş nasıl bir mülakat olucak bu biraz bilgi verebilirmisiniz lütfen . .

  YanıtlaSil
 31. Maalesef çok bilgim yok ama bir tahminde bulunursam.
  Teknik konuda, kendi işleri ile alakalı sorarlar. Yani çalışmaya başlayınca yapacağınız iş hakkında temel bilgisi var mı diye.
  Genel kültür sorusu olur.
  Emniyet teşkilatı hakkında olabilir.
  Sadece tahmin, net bir bilgim yok. Başarılar.

  YanıtlaSil
 32. sakın haaaaa girmeyin...yemin ederim çok pişman olursunuz.yok elektrikçiymiş yok mobilyacıymış hepsi yalan...1=çaycılık 2=temizlik 3=uygun görülen her türlü iş ve işler..4=adam yerine konmazsınız..

  YanıtlaSil
 33. Kardeş eminmisin o gittiğin yere göre değişir diolar

  YanıtlaSil
 34. Arkadaş haklı olabilir. Çok sıkıntılı yerleri de var. Ama çok rahat çalışan kişilerde oluyor. Sanırım bu rahat çalışanlar yüzde 10u filan olabilir. Emniyet teşkilatı sıkıntılıdır.

  YanıtlaSil
 35. Benim bir yakınım aynı işi yapıyo o temizlik yapanlar çay dağıtanlar şirketlermiş normal mesleği olanlara yaptırmazlar dedi

  YanıtlaSil
 36. peki admin kardeş 8-5 cumartesi-pazar tatil demi bilgin varmı bu konuda devlet memuru sonuçta ama .

  YanıtlaSil
 37. Mesai saatleri değişebilir. Çünkü emniyetin en büyük kadrosu polislerde de sabit mesai yoktur.
  Teknik elemanlarda da mesai kavramı esnek olabilir. Yani gece nöbeti, haftasonu mesaisi gibi şeyler olabilir. Emniyet bu herşeye hazırlıklı olmak lazım.

  YanıtlaSil
 38. bundan önceki yıllarda teknisyen yardımcılığı için sınav oldumu bu sene ilk mi bu sene ilkse kimse çay dağıtmaz zaten yurttan çıkan çocukları çalıştırıyorlarmış öyle işlerde ?

  YanıtlaSil
 39. ya gardaşlar yokmu mülakata giren neler yaptınız paylaşın . .

  YanıtlaSil
 40. selam admin 88.3 puanla kırıkkaleye teknisyen yardımcısı olarak atandım yarın evrakları teslim edecem göreve ne zaman başlarım

  YanıtlaSil
 41. çok kötü ya bu çaycılık falan insan daha neler diyo bi tanıdık kazandı çalışmaya başlıcak hayırlısı bakalım. bu ülkede memur olmak zor olup çalışmak da zor.

  YanıtlaSil
 42. Kazanan arkadaşlara hayırlı olsun.
  Göreve başlama işlemi kurumdan kuruma çok değişiyor. Güvenlik soruşturması önceden çok uzun sürüyordu, şimdi kısa zamanda hallediyorlar herhalde. Kağıtlarını verenlerin 2-3 hafta içinde başlaması muhtemel.

  YanıtlaSil
 43. bende gaziantepi kazandım ama evrakları verdiğimde sağlık raporu kısmını anlıyamadım bilgisi olan var mı ( memurlar 1-1,5 ayı bulur dedim bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

  YanıtlaSil
 44. bende gaziantepi kazandım ama evrakları verdiğimde sağlık raporu kısmını anlıyamadım bilgisi olan var mı ( memurlar 1-1,5 ayı bulur dedim bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

  YanıtlaSil
 45. Arkadaşlar ben ankara merkeze Ağaç işleri tek yardımcısı olarak atandım evrakları teslim edicem ve bu işle ilgili ama hiç bi fikrim yok ama yazılan yazılara göre kölelik fln gözümü korkuttu açıkcası doğruluk payı nekadar acaba gerçekten öylemi :( ??

  YanıtlaSil
 46. Arkadaşlar ben ankara merkeze Ağaç işleri tek yardımcısı olarak atandım evrakları teslim edicem ve bu işle ilgili ama hiç bi fikrim yok ama yazılan yazılara göre kölelik fln gözümü korkuttu açıkcası doğruluk payı nekadar acaba gerçekten öylemi :( ??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mülakatta ağaç işlerinden ne gibi sorular çıktı.bilgi lütfen

   Sil
  2. ağaç işleri mülakatında ne gibi sorular çıkıyor.bilgi lütfen..

   Sil
  3. mülakatta ağaç işlerinden ne gibi sorular çıktı.bilgi lütfen

   Sil
 47. benim bir arkadaşım var elektrik teknisyen yardımcısı olarak atandı çok rahat ama ağaç işlerini bilemem. 2013 atamsında da biz gireriz umarım.

  YanıtlaSil
 48. teknisyenliğe yükselme şansı nedir.ve başak ünvana geçiş var mıdır

  YanıtlaSil
 49. teknisyenliğe yükselme var mı ve başka ünvana geçiş varmı bilnler yardımcı olsun lütfen

  YanıtlaSil
 50. ömür boyu çay dağıtacaksanız teknisyen yardımcısı olun yükselme felan yok arkadaşlar başınızdaki amir size neyi uygun görürse o işi yaparsınız herzaman maaşı diğer yardımcı hizmetlerine göre iyi ama teşkilat içinde herşey problem zor durumda değilseniz yakmayın kendinizi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kardeş ben hiç bi çay dagıtıcısının 1600 tl maaş aldıgını görmedimm

   Sil
 51. s.a. acaba elektrik teknisyen yardımcısı olarak girip daha sonra 2 yıllık bir haberleşme programı bitirdikten sonra diploma ile Tekniker unvanına geçebilir miyim ?? Eğer geçilebiliyorsa nasıldır ?? Teşekkürler...

  YanıtlaSil

Merak ettiğiniz soruları yazabilrsiniz....